Boris Tichanovský

Boris Tichanovský je potomkem věhlasného ruského léčitele z Omské oblasti na Sibiři, za kterým se sjížděli na léčení lidé z celého Ruska. Sám je vynikajícím chiropraktikem a diagnostikem. Mistrně ovládá bioenergetiku, akupunkturu, akupresuru a hypnózu. Léčí všechny druhy nemocí. Při léčení používá také tibetské tajné jantry a transové rytmy.

Boris Tichanovský vyučuje různé druhy masáží, jako je shiatsu, tibetské, thajské, čínské, mongolské, egyptské, muslimské masáže. Je učitelem a Mistrem reiky a čínské starodávné léčebné sestavy Taj czy cjuaň. Pořádá různé ozdravné kurzy, o které je u nás velký zájem.

Svůj první kurz sportovních masáží absolvoval ve svých 16-ti letech. Po dokončení školy začal Boris Tichanovský navštěvovat vysokou školu lesního inženýrství. Studoval a přitom pracoval jako masér v sanatoriu. Po úspěšném dokončení vysoké školy mu byla nabídnuta práce na tamní vysokoškolské katedře biologie. Na katedře na seminářích a přednáškách řadou pokusů s působením svého biopole dokázal, že toto působení skutečně existuje.

 Práci na katedře vysoké školy vyměnil Boris Tichanovský za práci léčitele v Centru alternativní medicíny Avicena. Dále pokračoval ve studiu lékařství a ukončil ho s vyznamenáním. Zakrátko se stal známým specialistou ve svém městě a ředitelem již zmíněného centra a definitivně se rozhodl: opustil kariéru biologa a zasvětil život léčbě nemocných. (Centrum alternativní medicíny Avicena se nachází ve Voroněži, což je město ve kterém Boris Tichanovský žije dodnes. Voroněž má milión obyvatel). Boris Tichanovský pořádá kurzy zdraví a léčebná sezení po celém Rusku a také dlouhou řadu let pracoval jako masér a psycholog v olympijském výboru Ruska. Trénoval olympijský tým plavkyň synchronního plavání.

 Do České republiky přijel v roce 1990 a už přes 20 let se u nás věnuje zájemcům o jeho bohaté zkušenosti, informace a léčení. Čechy se staly jeho druhým domovem. Do dnešní doby se v Čechách zúčastnilo jeho kurzů přes 30 000 lidí.