Ohlasy účastníků kurzů v roce 2018

 
 
 

Bezva dovolená, pohoda, skvělá motivace ke cvičení a k pravidelné, nikoli jen občasné, péči o své tělo. Naprosto splněná má očekávání. Výborná kuchyně, čas na odpočinek a objevování krás okolní přírody. Prostě: děkuji a budu se těšit na další kurz s Hankou...

Alena R.

 
 
 
 
 

Díky za milé připomenutí střítežské atmosféry, moc se mi to líbilo. Obden se s Alenou prokousáváme tou rozcvičkou na páteř, pěkně hodinu a čtvrt, pak ještě klouby a první cvik vyprošťováku, ten zatím jen jednou. Tím chci naznačit, že nadšení zatím nepolevuje, i když moje provedení je od toho tvého precizního vzdálené na celou délku vesmíru, čili docela dost. Ten moonwalk a některé další cviky bys asi vůbec nepoznala :) . Podstatné ale je, že nás to těší a tak se snad pokroky časem dostaví i u tak mimořádně pohybově nenadaného pařezu jako jsem já. Kurz rozhodně doporučuji všem, kdo se chtějí vyhnout potížím se svou páteří a vlastně celým chřadnoucím tělem. 

Honza R.

 
 
 

 

Letos na jaře jsem absolvovala "Kurz na  obnovu zraku,“ kde jsem se prvně seznámila s Hankou, Štěpánem a s rozcvičkou na páteř a klouby. Už tenkrát mne rozcvička hodně oslovila, a když jsem se dozvěděla, že na podzim bude dělat Hanka přímo "Kurz na páteř a klouby", byla jsem ráda a hned jak Hanka zveřejnila termín, zaplatila jsem zálohu, abych se mohla  zúčastnit.

O Kurz je velký zájem a nedivím se.

Na Kurz jsem jela hlavně proto, abych si zpevnila záda.(což se splnilo) Mám Osteoporózu a bederní páteř se občas "ozývá."

Díky cvikům a Profesionálnímu vedení Hanky, jsem si po půl roce obnovila cviky a uvědomila jsem si, že je lepší cvičit každý den a netrpět bolestmi.

Také jak stojíme, se odráží bolest na našich zádech. A díky Kurzu se vědomě naučíme stát a starat se o nohy, které nás celý život nosí. Takže si zaslouží naší péči. Opět je to Hanka, která nám vše důkladně vysvětlí, ukáže a popřípadě opraví, abychom cviky dělali správně.

Pěti denní Kurz ve Stříteži na Statku paní Lucie, se nesl v krásné harmonii. Sešla se tam skvělá parta. Bylo skvělé ubytování a jídlo delikates. Tímto děkuji také paní Lucii a panu Karlovi za skvělé zázemí.

Když se práce dělá poctivě a s láskou je to hned znát.

Hanka je srdíčkový člověk od ní dostanete "Luxusní péči" tak neváhejte a přihlaste se na příští Kurz také. Všechno Vás přestane bolet, začnete mít rádi svoje tělo  a ještě budete mít spoustu informací.

Jitka Špátová

 

 

 

Pohybového kursu jsem se zúčastnila už podruhé. Konal se v krásném prostředí v předhůří Šumavy ve Stříteži u Volyně. Ve “Statku paní Lucie” je krásné ubytování v pokojích se sociálním zařízením, skvělou kuchyní (jídlo je připravováno z kvalitních surovin a je uvařeno s láskou, podle toho chutná), je možné se domluvit na jakékoli variantě stravování, zkrátka tam platí ... nic není nemožné... což je v našem současném světě spíš zázrak než samozřejmost. A vlastní náplň kursu? Hanka má vše skvěle připravené, s nadšením předává to, co se sama naučila takovou formou, že to každý pochopí a rád se doma ke cvičení vrací. Program je nabitý cvičením, povídáním, relaxací, je čas i na odpočinek a procházky. Navíc každý účastník kurzu dostane skripta, kde je stručně popsáno to, co se na kursu procvičuje. V dnešní uspěchané době je tento kurs návod jak zpomalit, odpočinout si a zároveň udělat pro své tělo maximum. Vřele doporučuji 

AP Volyně

 

 

 
 

Haničku znám již řadu let ze Cvičení na klouby a páteř podle Borise Tichanovského ve Strakonicích a také Kurzů pro obnovu zraku, které jsem absolvovala, a moc mi pomohly. Proto jsem se na letošní březnový kurz konaný u města Žihle velmi těšila. Byl zaměřený na nožky a celkově na naše tělo. Opětovně splňoval vše, co sliboval.

Co jsem si přála, se opět naplnilo svým obsahem, přírodou, počasím, hlavně pohodou, pozitivním přístupem všech zúčastněných osobností a hlavně lektorů - Haničky i Štěpána, kteří byli pro všechny "guru".

Kurz bych doporučila všem lidičkám, hlavně těm, kteří touží z celého srdce po zdravém způsobu svého života, který je velmi krátký na to, abychom dělali vědomě školácké chyby!

Od svým lektorů jsem načerpala řadu nových rad, poznatků a láskyplného přístupu ke svému životem zdevastovanému tělíčku a dušičce! A hlavně ujištění, že vše máme ve svých rukou! Takže se můžeme svobodně rozhodovat, jak se svým tělem a duší naložit!

Nadále si cvičím a procvičuji nožky a zároveň si připomínám chvíle strávené s příjemnými lidmi z různých koutů republiky, kteří na kurz přijeli. Bylo tam fajn!

Děkuji

Milada, důchodkyně, původně dětská sestřička

 
 
 

Moje postřehy: krom toho, že se naučíme spoustu cviků, oceňuji hlavně diskuse, přednášky, nové nápady, zajímavosti, postřehy, zkušenosti jiných - mě obohacují hlavně zkušenosti starších, kteří se řídí selským rozumem. Dozvím se spoustu věcí, které nevím, ráda poznávám nová místa a přírodu, nikdo se za ničím nehoní a na nic si nehraje. A hlavně ta pohoda, vstřícnost a pozitivní energie.

Lenka z Pelhřimova

 

 
 

Na kurz na páteř a pohybový aparát jsem se přihlásila poprvé… dověděla jsem se o něm jen orientačně na podzim, že asi bude probíhat... Jsem stomatolog a má páteř mým zaměstnáním velmi trpí a protože při práci stojím, mám i propadlou příčnou klenbu... Protože jsem normální člověk, který je i líný a doma necvičím, proto mě nabídka kurzu oslovila, že bych mohla zkusit zmírnit bolesti zad... Říkala jsem si, že kdyby mi kurz nepomohl, aspoň mě neublíží, ale určitě si trochu odpočinu a rozhýbu se...

...kurz byl v krásném prostředí čistých lesů a krásné přírody... Byla tam skvělá atmosféra s báječnými lidmi.... nejúžasnější ale byla lektorka Hanička Lacinová, vždy pozitivní a vstřícná a usměvavá, která šířila výbornou náladu od rána do večera... Vyzdvihnu její perfektní profesionální úroveň  s vedením kurzu, vstřícnost, a co velmi oceňuji je to, že stačila ještě i individuální přístup a kontrolu jednotlivých frekventantů při cvičení a hlídala, zda provádíme cviky správně, abychom si neublížili... a má srdce na dlani :-)))) Cvičením na páteř a klouby jsem si zaktivnila celé tělo a pochopila jsem možnost péče o nohy - jak si zpevnit a vylepšit klenbu a nohy, které vlastně denně trpí nejvíc, aniž si to uvědomujeme... Již za těch pár dní jsem pocítila změnu na klenbě a pevně věřím, že se mi nohy péčí o ně zpevní...

Kurz daleko předčil mé očekávání a již za těch několik dní jsem pocítila velké zlepšení -páteře i nožní klenby... Dozvěděla jsem se plno nových informací, jak se vyladit, a inspirací a návodů, jak zlepšit kvalitu  života... a hlavně mě to nabilo na dny příští, mám plno energie a pozitivního  náboje... Dodnes denně cvičím podle CD z kurzu a je mi každým dnem lépe... Přeji si, aby mi náboj vydržel co nejdéle, věřím, že to tak bude!!! Bylo to nádherných pět dní

...kurz doporučuji všem, nejen těm, kteří mají konkrétní potíže s páteří a pohybovým aparátem... Myslím si, že každý má v těle nějaké bloky a bločky, a ty se mohou rozpustit a rozvolnit právě na takových akcích jako je tento kurz... určitě si ho dám znovu jak mi to nejdříve půjde.

Alena Ferebauerová, stomatolog

 

 
 

V březnu jsem se zúčastnila kurzu na obnovu pohybového aparátu a moc za to děkuji lektorce Haničce i partě inspirujících lidiček, se kterými jsem se tam setkala.

Jela jsem bez očekávání, žádné pohybové problémy nemám. Ale hned na začátku jsem zjistila, jak mám nepohyblivá chodidla i prsty na nohou…. Nedokázala jsem dát prsty na nohou od sebe. Po týdnu jsem byla překvapená, jak prstíky zase „poslouchají“ a stačilo jim jen denně věnovat pár minut svého času… Co jsem se vrátila zpět do  všedních hektických dní, se cítím stále výborně, tělo si vrní a já jsme nabitá pozitivní energii. Pro mě je velmi těžké si udržet morálku, překonat lenost a vyšetřit si denně pár minut na protažení, nebo na večerní masáž chodidel….  Ale zjistila jsem, že to má smysl…Nedá se to srovnat s žádným wellnesem nebo jakýmkoli programem pro ženy … Tady jsem si odpočala já, tělo, mysl i duše a jako bonus získala mnoho užitečných informací při večerních besedách …. Pro mě nejlepší relaxace, kde opravdu vypnu. Stojí to za to, děkuji

Světlana, administrativa