Ohlasy účastníků

 
 
2018
 
 
 

Bezva dovolená, pohoda, skvělá motivace ke cvičení a k pravidelné, nikoli jen občasné, péči o své tělo. Naprosto splněná má očekávání. Výborná kuchyně, čas na odpočinek a objevování krás okolní přírody. Prostě: děkuji a budu se těšit na další kurz s Hankou...

Alena R.

 
 
 
 
 

Díky za milé připomenutí střítežské atmosféry, moc se mi to líbilo. Obden se s Alenou prokousáváme tou rozcvičkou na páteř, pěkně hodinu a čtvrt, pak ještě klouby a první cvik vyprošťováku, ten zatím jen jednou. Tím chci naznačit, že nadšení zatím nepolevuje, i když moje provedení je od toho tvého precizního vzdálené na celou délku vesmíru, čili docela dost. Ten moonwalk a některé další cviky bys asi vůbec nepoznala :) . Podstatné ale je, že nás to těší a tak se snad pokroky časem dostaví i u tak mimořádně pohybově nenadaného pařezu jako jsem já. Kurz rozhodně doporučuji všem, kdo se chtějí vyhnout potížím se svou páteří a vlastně celým chřadnoucím tělem. 

Honza R.

 
 
 

 

Letos na jaře jsem absolvovala "Kurz na  obnovu zraku,“ kde jsem se prvně seznámila s Hankou, Štěpánem a s rozcvičkou na páteř a klouby. Už tenkrát mne rozcvička hodně oslovila, a když jsem se dozvěděla, že na podzim bude dělat Hanka přímo "Kurz na páteř a klouby", byla jsem ráda a hned jak Hanka zveřejnila termín, zaplatila jsem zálohu, abych se mohla  zúčastnit.

O Kurz je velký zájem a nedivím se.

Na Kurz jsem jela hlavně proto, abych si zpevnila záda.(což se splnilo) Mám Osteoporózu a bederní páteř se občas "ozývá."

Díky cvikům a Profesionálnímu vedení Hanky, jsem si po půl roce obnovila cviky a uvědomila jsem si, že je lepší cvičit každý den a netrpět bolestmi.

Také jak stojíme, se odráží bolest na našich zádech. A díky Kurzu se vědomě naučíme stát a starat se o nohy, které nás celý život nosí. Takže si zaslouží naší péči. Opět je to Hanka, která nám vše důkladně vysvětlí, ukáže a popřípadě opraví, abychom cviky dělali správně.

Pěti denní Kurz ve Stříteži na Statku paní Lucie, se nesl v krásné harmonii. Sešla se tam skvělá parta. Bylo skvělé ubytování a jídlo delikates. Tímto děkuji také paní Lucii a panu Karlovi za skvělé zázemí.

Když se práce dělá poctivě a s láskou je to hned znát.

Hanka je srdíčkový člověk od ní dostanete "Luxusní péči" tak neváhejte a přihlaste se na příští Kurz také. Všechno Vás přestane bolet, začnete mít rádi svoje tělo  a ještě budete mít spoustu informací.

Jitka Špátová

 

 

 

Pohybového kursu jsem se zúčastnila už podruhé. Konal se v krásném prostředí v předhůří Šumavy ve Stříteži u Volyně. Ve “Statku paní Lucie” je krásné ubytování v pokojích se sociálním zařízením, skvělou kuchyní (jídlo je připravováno z kvalitních surovin a je uvařeno s láskou, podle toho chutná), je možné se domluvit na jakékoli variantě stravování, zkrátka tam platí ... nic není nemožné... což je v našem současném světě spíš zázrak než samozřejmost. A vlastní náplň kursu? Hanka má vše skvěle připravené, s nadšením předává to, co se sama naučila takovou formou, že to každý pochopí a rád se doma ke cvičení vrací. Program je nabitý cvičením, povídáním, relaxací, je čas i na odpočinek a procházky. Navíc každý účastník kurzu dostane skripta, kde je stručně popsáno to, co se na kursu procvičuje. V dnešní uspěchané době je tento kurs návod jak zpomalit, odpočinout si a zároveň udělat pro své tělo maximum. Vřele doporučuji 

AP Volyně

 

 

 
 

Haničku znám již řadu let ze Cvičení na klouby a páteř podle Borise Tichanovského ve Strakonicích a také Kurzů pro obnovu zraku, které jsem absolvovala, a moc mi pomohly. Proto jsem se na letošní březnový kurz konaný u města Žihle velmi těšila. Byl zaměřený na nožky a celkově na naše tělo. Opětovně splňoval vše, co sliboval.

Co jsem si přála, se opět naplnilo svým obsahem, přírodou, počasím, hlavně pohodou, pozitivním přístupem všech zúčastněných osobností a hlavně lektorů - Haničky i Štěpána, kteří byli pro všechny "guru".

Kurz bych doporučila všem lidičkám, hlavně těm, kteří touží z celého srdce po zdravém způsobu svého života, který je velmi krátký na to, abychom dělali vědomě školácké chyby!

Od svým lektorů jsem načerpala řadu nových rad, poznatků a láskyplného přístupu ke svému životem zdevastovanému tělíčku a dušičce! A hlavně ujištění, že vše máme ve svých rukou! Takže se můžeme svobodně rozhodovat, jak se svým tělem a duší naložit!

Nadále si cvičím a procvičuji nožky a zároveň si připomínám chvíle strávené s příjemnými lidmi z různých koutů republiky, kteří na kurz přijeli. Bylo tam fajn!

Děkuji

Milada, důchodkyně, původně dětská sestřička

 
 
 

Moje postřehy: krom toho, že se naučíme spoustu cviků, oceňuji hlavně diskuse, přednášky, nové nápady, zajímavosti, postřehy, zkušenosti jiných - mě obohacují hlavně zkušenosti starších, kteří se řídí selským rozumem. Dozvím se spoustu věcí, které nevím, ráda poznávám nová místa a přírodu, nikdo se za ničím nehoní a na nic si nehraje. A hlavně ta pohoda, vstřícnost a pozitivní energie.

Lenka z Pelhřimova

 

 
 

Na kurz na páteř a pohybový aparát jsem se přihlásila poprvé… dověděla jsem se o něm jen orientačně na podzim, že asi bude probíhat... Jsem stomatolog a má páteř mým zaměstnáním velmi trpí a protože při práci stojím, mám i propadlou příčnou klenbu... Protože jsem normální člověk, který je i líný a doma necvičím, proto mě nabídka kurzu oslovila, že bych mohla zkusit zmírnit bolesti zad... Říkala jsem si, že kdyby mi kurz nepomohl, aspoň mě neublíží, ale určitě si trochu odpočinu a rozhýbu se...

...kurz byl v krásném prostředí čistých lesů a krásné přírody... Byla tam skvělá atmosféra s báječnými lidmi.... nejúžasnější ale byla lektorka Hanička Lacinová, vždy pozitivní a vstřícná a usměvavá, která šířila výbornou náladu od rána do večera... Vyzdvihnu její perfektní profesionální úroveň  s vedením kurzu, vstřícnost, a co velmi oceňuji je to, že stačila ještě i individuální přístup a kontrolu jednotlivých frekventantů při cvičení a hlídala, zda provádíme cviky správně, abychom si neublížili... a má srdce na dlani :-)))) Cvičením na páteř a klouby jsem si zaktivnila celé tělo a pochopila jsem možnost péče o nohy - jak si zpevnit a vylepšit klenbu a nohy, které vlastně denně trpí nejvíc, aniž si to uvědomujeme... Již za těch pár dní jsem pocítila změnu na klenbě a pevně věřím, že se mi nohy péčí o ně zpevní...

Kurz daleko předčil mé očekávání a již za těch několik dní jsem pocítila velké zlepšení -páteře i nožní klenby... Dozvěděla jsem se plno nových informací, jak se vyladit, a inspirací a návodů, jak zlepšit kvalitu  života... a hlavně mě to nabilo na dny příští, mám plno energie a pozitivního  náboje... Dodnes denně cvičím podle CD z kurzu a je mi každým dnem lépe... Přeji si, aby mi náboj vydržel co nejdéle, věřím, že to tak bude!!! Bylo to nádherných pět dní

...kurz doporučuji všem, nejen těm, kteří mají konkrétní potíže s páteří a pohybovým aparátem... Myslím si, že každý má v těle nějaké bloky a bločky, a ty se mohou rozpustit a rozvolnit právě na takových akcích jako je tento kurz... určitě si ho dám znovu jak mi to nejdříve půjde.

Alena Ferebauerová, stomatolog

 

 
 

V březnu jsem se zúčastnila kurzu na obnovu pohybového aparátu a moc za to děkuji lektorce Haničce i partě inspirujících lidiček, se kterými jsem se tam setkala.

Jela jsem bez očekávání, žádné pohybové problémy nemám. Ale hned na začátku jsem zjistila, jak mám nepohyblivá chodidla i prsty na nohou…. Nedokázala jsem dát prsty na nohou od sebe. Po týdnu jsem byla překvapená, jak prstíky zase „poslouchají“ a stačilo jim jen denně věnovat pár minut svého času… Co jsem se vrátila zpět do  všedních hektických dní, se cítím stále výborně, tělo si vrní a já jsme nabitá pozitivní energii. Pro mě je velmi těžké si udržet morálku, překonat lenost a vyšetřit si denně pár minut na protažení, nebo na večerní masáž chodidel….  Ale zjistila jsem, že to má smysl…Nedá se to srovnat s žádným wellnesem nebo jakýmkoli programem pro ženy … Tady jsem si odpočala já, tělo, mysl i duše a jako bonus získala mnoho užitečných informací při večerních besedách …. Pro mě nejlepší relaxace, kde opravdu vypnu. Stojí to za to, děkuji

Světlana, administrativa

 
 

 

 

2017

 

 

Milá Haničko a Štěpáne, až dnes jsem se dostala napsat vám malou sebereflexi a reflexi mého pobytu na kurzíku cvičení páteře. Nevím  čím dřív začít ze všeho hezkého, co jsem s vámi, s Tebou zažila. Byla  jsem moc spokojená s organizací kurzíku, náplní, Tvou zodpovědností a řádem, pečlivému věnování se každé z nás, opravování chyb v cvičení a taky nepřebernou studnicí Tvých znalostí, nabídek, o co nás ještě můžeš obohatit. Především ale  oceňuji Tvůj laskavý milý přístup k nám - frekventantům… žádná kritika, spěch, netrpělivost, když „nám to ne a ne jít podle Tvých instrukcí“. Účinek na těle i na duši umocňovaly krásné prosluněné barevné  podzimní dny s „povinnými“procházkami v obklopujících lesích před odpoledním cvičením. Program nabitý na 110%. Kdo dnes takové nasazení za tak slušnou cenu nabízí? Mám své zkušenosti a tak říkám “neznám druhou takovou“. Vzhledem k tomu, že pracuji, vybrala jsem si z celé rozcvičky “kratší“ sestavu, abych poskytla tělu “nezbytnou preventivní opateru“, ale i léčebnou  část na klouby. Snad mi to vydrží a cvičení zůstane  v programu dnů jako čištění  zubů. Domů jsem se vrátila  s „mladším pohyblivějším tělem“ a odpočinutá. Snažila jsem se tady na Ostravsku najít někoho, kdo by podobná cvičení, jako nabízíš mimo kurzy ty, vedl a bohužel nikdo takový není. Tak závidím lidem, kteří jsou poblíž míst konání Tvých akcí. Opakování je Matka moudrosti, tak se možná příští rok rozjedu za Tebou zas, i když je to téměř 400km.

Poděkování posílá a zdraví vás oba Jana

 

 

Zúčastnila jsem se kurzu, který se zabýval naším tělem a jeho problémy,  pohybem a jeho blahodárným účinkem na naši tělesnou schránku. Kurs si vymyslela a úžasně připravila Hanka Lacinová a realizovala ho v překrásné přírodě Plzeňského kraje. Ubytování ve škole v přírodě v  pokojích se sociálním zařízení, jídlo 3x denně výborně uvařené místními kuchařkami.

Cvičily jsme denně rozcvičku Borise Tichanovského, povídaly si a vyzkoušely i jiná cvičení posilující naše tělo. Zkusily si medovou masáž, masáž kameny, naučily se správně chodit. O polední přestávce jsme se prošly v místních lesích, kde jsme obdivovaly nejen krásy podzimu, ale i obrovské kameny roztroušené všude v lesích. Večer jsme už jen relaxovaly a poslouchaly povídání Haničky.

Pobyt vřele  doporučuji všem, kdo si chtějí odpočinout, vypnout mozek od všedních starostí, zrelaxovat a v neposlední řadě se hodně dozvědět. Hanka je výjimečný člověk nabitý vědomostmi, laskavostí, trpělivostí a uměním vše co ví a umí předat ostatním, umí předat své nadšení a energii. 

A. Pytlová

 

 

Dobrý den,
děkuji za pěkné dny prožité na Vašem kurzu péče o páteř a pohybový aparát, který se konal ve dnech 20.4. - 24.4.2016 ve Škole v přírodě Sklárna u obce Žihle.
Procházky po okolí byly úžasné. Cvičení je cílené a každému  účastníku kurzu užitečné, i když přijede s různými potížemi. Ubytování i strava mi vyhovovala. Přítomnost dětí nám vůbec nevadila. Váš přístup ke všem byl obdivuhodný. Péče o nás musela být vyčerpávající. V roce 2015 jsem se zúčastnila i kurzu na obnovu zraku, který  pořádáte již několik let v Lažišti u Prachatic v jižních Čechách. Byla jsem tam nadšená, proto jsem se přihlásila i na Váš nový kurz, který překonal mé očekávání.
Ještě jednou děkuji M.R.

 

 

 

Moc děkuji za to, že absolvování kurzu ve mne probudilo lásku a úctu k mému tělu. Začala jsem si jej více uvědomovat. A to je myslím přesně cesta k tomu, aby člověk začal cvičit a uvědomil si, že to dělá pro sebe. Tělo na to bude určitě následně pozitivně reagovat. Moc se mi líbilo, že i večer byl program - přednášky na různá témata, ze kterých se následně vyvinula diskuse, byly hodně obohacující. Takže Haničko a Štěpáne - ještě jednou děkuji za skvělý kurz.

B.S. Praha

 

 

Milá Hanko a Štěpáne, děkuji Vám za příjemně prožité dny ve Vaší společnosti. Kurz v tak krásné přírodě a pohodové atmosféře byl pro mne balzámem pro tělo i duši.            JL

 

 

Příjemný podvečer Hanko 

Moc děkuji za přínosný kurz, plný pro mě tak zajímavých informací a praktik. Vím, píšu se zpožděním, ale chtěla jsem počkat, až opadne eufórie z kurzu a začne mi to myslet 

Díky kurzu jsem se zase posunula o pěkný krok vpřed a dostala do pohody svůj pohybový aparát, který na podzim 2015 začal zlobit – ne stárnutím, ale v návaznosti na psýchu, kde to všechno většinou začíná. Takže ještě zapracovat zde. Avšak návod už jsem dostala - při různém vzájemném povídání s Tebou i ostatními děvčaty a hlavně v jedné z knih, které jsi nám poskytla během kurzu k pročtení.

Musím říci, že mě nadchlo i to místo pořádání kurzu. Za prvé: netušila jsem, jak nádherná příroda v této části naší země je (velmi jsme si ji pak užily na zpáteční cestě s Renatou). A za druhé: být v komplexu školy v přírodě ve společnosti dětí bylo přímo oblažující pro duši.

Přeji Ti, ať se Tobě i Tvému partnerovi daří a ať se Vaše kurzy plní spoustou lidí, kteří nečekají, až budou vyléčeni, ale aktivně na tom pracují. A doufám, že se opět uvidíme nejspíš kurzu obnovy zraku.

S úctou

V.Č.